21. november 2018 / Meniny má Elvíra
Skupina rodinných portálov:

Jar s kockami LEGO®

Jar s kockami LEGO®

Tábor s kockami LEGO®? Áno! Pripravili sme pre deti zábavné chvíle s obľúbenými kockami LEGO® aj počas jarných prázdnin. Zažijú množstvo zábavy, nájdu si nových kamarátov a zdokonalia si technické zručnosti.

Program tábora je zostavený tak, aby sa chlapci aj dievčatá, pod vedením kvalifikovaných lektorov, hlavne zabavili a odreagovali v modernom centre plnom kociek LEGO®.  Deti si veľmi nenásilnou formou budujú základné poznatky a to zvyšuje ich záujem o vedu a techniku. Počas celého dňa majú dostatok fyzických aktivít na čerstvom vzduchu a hladinu energie im udržujeme zdravou výživnou stravou.

A komu bude málo nášho tábora, prihláste ho do krúžku počas školského roka. Brick by Brick krúžky nájdete v centre Chameleón ale aj na Vaše základnej či materskej škole.

Aktuálne termíny

Vytlačiť program  Vytlačiť program

Denný program

 07:45 – 08:30 Príchod detí, voľná hra s kockami LEGO®
08:30 – 08:45 Zahájenie programu dňa, informovanie detí o pláne dňa, vysvetlenie pravidiel – deti budú vedieť, na čo sa môžu počas dňa tešiť
 08:45 – 09:30 Staviteľský LEGO® blok metódou Brick by Brick doplnený tvorivou činnosťou podľa témy dňa
09:30 – 10:00 Desiata
10:00 – 11:30 LEGO® výzva : interaktívna činnosť s kockami LEGO®, pri ktorej sa fantázii medze nekladú a deti si zábavnou formou budujú tímového ducha
11:30 – 12:30 Zábava a relax na čerstvom vzduchu
12:30 – 13:30 Obed
13:30 – 14:00 Riadené oddychové aktivity (čítanie, spoločenské hry a aktivity, voľná hra s kockami LEGO®, oddychovanie)
14:00 – 15:30 Staviteľský LEGO® blok doplnený tvorivou činnosťou podľa témy dňa
15:30 – 15:45 Olovrant
 15:45 – 16:30 Voľná hra s kockami LEGO®
16:30 – 17:00 Príchod rodičov

Témy dňa:

Pondelok Spolu s deťmi si pri modeloch Hokejka a Rybársky prút zašportujeme aj pri LEGO kockách.  Deti sa oboznámia so základnými druhmi športu a popritom si osvoja základy kinetiky a mechanizmus fungovania kladky.
Utorok Deti si  zostroja pílu a vŕtačku a popritom sa naučia čo je to tlaková sila a ako funguje skrutka.
Streda Deti sa vydajú na výlet do lunaparku, kde objavia kolotoč a kladivo pre silákov a spoločne sa naučia čo je to odstredivá sila a mechanizmus fungovania páky
Štvrtok Deti sa oboznámia s dopravnými prostriedkami, ich fungovaním a dôležitosťou v dnešnom modernom svete. Spoločne si postavia Ponorku a motorový čln a oboznámia sa so vztlakovou silou a zákonom akcie a reakcie.
Piatok Deti získajú nové poznatky o vynálezoch dnešnej modernej doby. Postavia si spolu dopravný pohyblivý pás a spinart a popritom si osvoja základné princípy trenia a odstredivej sily.

Vytlačiť program  Vytlačiť program