16. december 2018 / Meniny má Albína
Skupina rodinných portálov:

Polrok s kockami LEGO®

Polrok s kockami LEGO®

1-dňový tábor s kockami LEGO® počas polročných prázdnin. Pripravili sme pre deti zábavné chvíle s obľúbenými kockami, zažijú množstvo zábavy, nájdu si nových kamarátov a zdokonalia si technické zručnosti.

Kreatívne centrum Brick by Brick – Celý program tábora je v  „kids friendly“ prostredí, v ktorom je k dispozícii 200m2 vnútorného priestoru, vonkajšia krytá terasa a vlastné ihrisko.

Organizácia dňa – Deti prichádzajú ráno, pričom doobeda strávia aktivitami s kockami LEGO® a zábavnou hodinou angličtiny. Súčasťou je aj malé občerstvenie. Po výdatnom obede sa vybláznia na vonkajšom ihrisku a pracujú na rôznych zaujímavých aktivitách pod vedením vyškolených lektorov. Samozrejmosťou je celodenný pitný režim.

Aktivity – Celý program má svoju logiku a dramaturgiu. Striedajú sa rôzne aktivity. Stimulujúce (skladanie modelov s kockami LEGO®, výroba vlastného LEGO® filmu), vzdelávacie (zábavná hodina angličtiny), kľudové (kreslenie a maľovanie) a pohybové (organizované tímové hry na vonkajšom ihrisku s témami LEGO®). Celý čas sa deti hrajú ale zároveň rozvíjajú svoju kreativitu a nadväzujú nové kamarátstva.

Program a zameranie – Program tábora je zostavený tak, aby sa chlapci aj dievčatá, pod vedením kvalifikovaných lektorov, hlavne zabavili a odreagovali v modernom centre plnom kociek LEGO®.  Deti si veľmi nenásilnou formou budujú základné poznatky (z oblasti STEM) a to zvyšuje ich záujem o vedu a techniku. Počas celého dňa majú dostatok fyzických aktivít na čerstvom vzduchu a hladinu energie im udržujeme zdravou výživnou stravou. Deti sa naučia základy o konštrukcii budov. Objavia poznatky ohľadom fyzikálneho fungovania základných prvkov v rámci stavby. Oboznámia sa s klinom ako s jednoduchým nástrojom a takisto so zložitým mechanizmom kladiek, ktoré nám umožňujú zdvíhať ťažké bremena na stavbe.

A komu bude málo nášho tábora, prihláste ho do krúžku počas školského roka. Brick by Brick krúžky nájdete v centre Chameleón ale aj na Vaše základnej či materskej škole.

Tábor prebieha 1. februára (piatok) 2019. UPOZORNENIE: Objednávku tábora urobte cez nasledovný link TU.

Aktuálne termíny

Vytlačiť program  Vytlačiť program

Denný program

 07:45 – 08:30 Príchod detí, voľná hra s kockami LEGO®
08:30 – 08:45 Zahájenie programu dňa, informovanie detí o pláne dňa, vysvetlenie pravidiel – deti budú vedieť, na čo sa môžu počas dňa tešiť
 08:45 – 09:30 Staviteľský LEGO® blok metódou Brick by Brick doplnený tvorivou – Buldozér
09:30 – 10:00 Desiata
10:00 – 11:30 LEGO® výzva : interaktívna činnosť s kockami LEGO®, pri ktorej sa fantázii medze nekladú a deti si zábavnou formou budujú tímového ducha
11:30 – 12:30 Zábava a relax na čerstvom vzduchu
12:30 – 13:30 Obed
13:30 – 14:00 Riadené oddychové aktivity (čítanie, spoločenské hry a aktivity, voľná hra s kockami LEGO®, oddychovanie)
14:00 – 15:30 Staviteľský LEGO® blok doplnený tvorivou činnosťou – Žeriav
15:30 – 15:45 Olovrant
 15:45 – 16:30 Voľná hra s kockami LEGO®
16:30 – 17:00 Príchod rodičov

Deti budú mať možnosť v rámci voľnej hry a oddychu sa  zahrať so stavebnicami LEGO a postaviť si licencovaný Brick by Brick model.

Vytlačiť program  Vytlačiť program